/
/
להיות חייל דתי בצבא – מפגש עם סופר “בין קו לקו”

להיות חייל דתי בצבא – מפגש עם סופר “בין קו לקו”

בקצרה על החוויה: מה קורה במפגש של בחור ישיבה עם כור ההיתוך של החברה הישראלית? איך מתמודדים עם ההתנגשות בין עולם התורה לעולם הצבא? סיפורים קצרים מתקופת השירות הצבאי חושפים בשפה כנה ומרגשת את ההתלבטויות לצד תעצומות הנפש והשאיפות של חייל ומפקד מאמין. הסיפורים מאירים נקודות של אור ואנושיות שנוגעות לכל מי שמהלך על הקו העדין שבין העולמות.
120 השתתפו
1 שעות
אצלנו ואצלכם
אפשר גם אונליין

איך זה עובד?

“ביום ראשון בבוקר מצאתי את עצמי בבית באחד הרחובות בעזה. הלילה היה קשה, והחיילים תפסו מעט שינה שהרוויחו ביושר, אך אני הוצאתי את התפילין מהתיק ובשלווה מהולה בהמון רגשות אחרים ניגשתי להתפלל… כיוון שאף אחד אחר לא הביא איתו תפילין, כולם ביקשו להניח את שלי… כך התפילין עברו מיד ליד, מראש לראש, מחייל דתי לחייל דתי ומשם גם למחלקות החילוניות. פלוגה שלמה הניחה את התפילין שלי באותו יום – אחרי קרב קשה, בלב עזה, כולם הרגישו את נוכחות בורא העולם.” (מתוך הספר) מה קורה במפגש של בחור ישיבה עם כור ההיתוך של החברה הישראלית? איך מתמודדים עם ההתנגשות בין עולם התורה לעולם הצבא? ומה עובר בראשו של מפקד שתופס חייל שובר שמירה לפני יום כיפור? בשפה כנה, קולחת ומרגשת משתף אותנו המחבר בחוויותיו של בן ישיבה, חייל בודד, מימי הטירונות המפרכים, דרך תקופת הפיקוד והקצונה וכלה בשירות משמעותי במילואים. הסיפורים הלקוחים מחיי היום־יום מגלים את הגעגועים ואת חוסר האונים, אך גם את הערכים, תעצומות הנפש, התפילות והשאיפות הגדולות של חייל שומר תורה ומצוות. עבור בני הישיבות המשרתים בצה”ל, הניסיון לאחד בין הישיבה לצבא ולהלך על הקו העדין המגשר בין שני העולמות הוא חוויית שירות שלמה. המסע שאותו עוברים הקוראים עם המחבר אינו מספק סימני קריאה, אלא מציע נקודות אחיזה ממבט של חייל ומפקד מאמין, רגעים של אור ואנושיות בין אדם לחברו, בין אדם למקום, בין קו לקו.

מה מקבלים?

מפגש עם הסופר נתנאל אפק, אשר יצא בילדותו עם משפחתו לשליחות בארה”ב, וחזר ארצה לאחר התיכון כדי ללמוד ישיבת הר עציון ולהתגייס לצה”ל. שירת בגבעתי כלוחם, כסמל וכקצין, וכיום סרן במילואים. מחנך ורב, שליח בני עקיבא לשעבר, יזם חברתי ומנכ”ל מייסד של חברת IZRAEX העוזרת לאנשים להוציא את סיפורם האישי לאור. זהו ספר הביכורים שלו.

מה צריך להביא?

את עצמכם, אם רוצים אפשר לשלב פעילות כתיבה עם מחברות ועטים.

למה אנחנו?

אפשרויות לשדרוגים

  • רכישת ספרים
    ניתן לרכוש ספרים עם הקדשה מהסופר
נתנאלאפק
באתר משנת
קרא עוד

כתבו על החוויה

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

יאללה לחוויה!

רוצים לשמוע עוד פרטים? לקבל מידע נוסף או להזמין את החוויה אליכם?

או מלאו טופס זה ונציג מטעם החוויה יחזור אליכם:

מה עוד תרצו להוסיף לחוויה?

שתפו את החוויה

עוד חוויות שעשויות לעניין אתכם

0.0
0.0/5
100 השתתפו
2 שעות
אצלנו ואצלכם

שיתוף הדף הנוכחי

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Pinterest
דילוג לתוכן